Nocne urojenia

największą podróż przeżywa się
bez planów i bagażu
po prostu się wychodzi
nie zamykając za sobą drzwi

tylko powrót
jak za każdym razem
jest inny

opinie
15 czerwca 2014

Szanuj lasy

nie zmuszam cię
byś flagi orły i korony
i hymn i biały i czerwony
i nazwy daty bitwy wojnę
imion nazwisk już nie wspomnę
nie zmuszam cię byś

lecz proszę
w te leniwe i wygodne czasy
szanuj chociaż lasy

4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Cieszy mnie, że tak sądzisz.

   Usuń
 2. Dobrze powiedziane. Nie trzeba być na siłę bohaterem, wystarczy jedynie szanować to, co jest wokół nas. :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Dawno temu zobaczyłam ten wiersz na mirriel. Zawsze, kiedy do niego wracałam, miałam tyle samo miodu na sercu. W końcu znalazłam miejsce, gdzie mogę wyrazić swój zachwyt i podziękować ci za szczególne doznania. Bardzo dziękuję :)
  Same lasy, przyroda w ogóle, są mi ogromnie drogie (aż boli to "chociaż" w wierszu), więc i emocje podwójne. Mam nadzieję, że nigdy nie zabraknie osób, które mają w sobie takie przesłanie i takich, które będą za ich przykładem podążać.
  Odchodząc od treści - styl bardzo mnie urzeka, silnie kojarzy mi się z utworem któregoś ze znanych poetów (budowa, układ rymów, a zwłaszcza ta mocna końcówka ze zwrotem do adresata), niestety nie jestem teraz w stanie sobie dokładnie przypomnieć :(
  Szablon jest piękny i chyba mam właśnie tytułowe nocne urojenia, bo w tym lustrze widzę jakąś postać - mężczyznę w czarnym płaszczu, zbroi, możliwe że na koniu (ni to rycerz, ni to nazgul).

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Agata

grafik ● web designer ● front-end developer ● poeta
DeviantArtKrólTreflWioskaSzablonów
InstagramPinterest
e-mail: agatawebdesign@gmail.com

Piszę wiersze odkąd pamiętam. Niezbyt dużo – tylko kilkanaście w ciągu roku, a jedynie te wybrane (moim zdaniem najlepsze) są publikowane tutaj.

Czytam wszystkie komentarze i chociaż z rzadka na nie odpowiadam, to bardzo je doceniam i serdecznie wam za nie dziękuję. Mam nadzieję, że chociaż na chwilę moja poezja pozwala wam oderwać się od rzeczywistości i wywołuje w was emocje.
© Design & text Agata. All rights reserved.